Kuidas reisipiltidest valikuid teha ja kus neid näidata?

Reisipilte saab alati palju tehtud ja valimise töö pole kunagi kerge olnud. Kui sõpradele veel suurel ekraanil slaide sai näidatud, siis saime vihjeid, kui palju vaatamishuvi jätkub. Hea kui valikud olid ühe reisipäeva või reisipaiga kaupa, siis sai doseerida huvi järgi. Väga mitutsada pilti järjest polnud mõtet näidata, ükskõik kui väärtuslikud nad endale tundusid…
Kui digiKami programmi kasutusele võtsime, siis muutus piltide valimine palju mugavamaks. DigiKamiga sai panna sildid (tag) ja silte võis olla ka erinevaid, nii et erinevaid väljanopped said võimalikuks. Huvitava või ootamatu teema järgi valimine muutus vahvaks võimaluseks. Temaatilised pildivalikud hakkasid uusi avaldamisvõimalusi nõudma, mõnedki pildiseeriad maandusid ajakirjaartiklitesse ja loenguslaididele.
Viimasel ajal on pildijagamise rakendused uueks mänguliseks võimaluseks saanud. Google fotoalbumi formaat hakkas kohe meeldima kui see loodi. Tegin palju 10…50 fotolisi pildiseeriad, sai isegi kommentaare juurde kirjutatud ja kaardiga seotud. Kogunes juba kenake portfoolio, aga valikuid  jagada ja korraldada polnud suurt vabadust, pidi alluma Google kujunduslikule diktaadile.
Koduleht või blogi? Siiani nähtud – loetud reisiblogid on enamasti olnud päeva- või paigapõhised (seiklus)jutustused, mis on kirjutatud reisil olles või üsna vahetult pärast reisi ja fotod jooksevad illustreerimaks kaasa. Meie reisid pole olnud seikluste peal väljas, sestap jutublogi formaati pole ise alustanud. Matkareisid on rohkem looduses kõmpimised, mille tulemuseks on puhanum vaim + pildid, sammud, kilomeetrid, kõrgusmeetrid, pulsigraafikud ja gps jäljed. Pildid võiks teistelegi huvi pakkuda ja võibolla ka kõndimis-matkamis-kohad, mis me oleme leidnud?
Viimane formaadileid piltide ülespanekuks ongi see WordPress.com portfooliolik kujundusmall. Huvitav väljakutse oli matkapiltidest igale paigale midagi iseloomulikku välja sõeluda, nii pildivalikuna kui ka lühikese tekstina. Praegusel portfooliol on veel arenguruumi, piltide juurde tuleks kommentaarid ja kohanimed lisada…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s